Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fleet Save

2 posters

Go down

Fleet Save Empty Fleet Save

Postaj by borg master sub oľu 01, 2008 11:44 pm

FLEET SAVE



Znate odlucio sam ovo napraviti jel stalno me netko zapitkuje kako napraviti FS dojadilo mi je trosatno objašnjavanje njubarama kako mogu zaštititi svoje flote... Mislim meni je drago da im ja mogu pomoči al mislim da je ovako lakše da im samo dam link ovoga topica i stvar riješena...

Zato bi molio da mi pomognete usavršiti ovo i da me napomenete ako sam nešto zaboravio...

Isto tako zamolio bi modove ili one koji to mogu učiniti da stickaju ovu temu zato što ni na jednoj temi FS nije objašnjen u cjelosti gdje god pogledam nešto fali...

U ovoj temi će se pisati sve vrste FS-a od onih za največe njubare (početnike) znaći za one koji imaju samo 1 planet i nemaju reciklere... pa skroz do onih koji imaju više planeta i više mjeseca...

EVO PRVI I NAJEDNOSTAVNIJE FS:
Ovaj FS zapravo i nije potreban jel to je FS za one koji su tek počeli sa ogamom nemaju više od 1 planete i još nemaju reciklere... ovaj FS nije očinkovit u kasnijoj igri jel se lako ulovi pa vam igrači unište flotu...

Znači ako nemate planete, reciklere, moon onda je za vas najbolji FS ovo... pronađete inaktivnog igrača u vašoj blizini (kojeg čete prepoznati po tome da je njegovo ime obojeno sivom bojom i pored svog imena ima slovo i ili I ) Uglavnom kada ste pronašli tog igrača pošaljete na njega sonde i spijunirate ga ako igrać nema obranu ni flotu a inaktivan je 99% je da će tako i ostati znači onda pošaljete flotu na njega u napad i odredite brzinu kretanja flote da vam dođe kad vam odgovara odnosno kada ste vi ponovo za kompjuterom... dok ga napadate obavezno u flotu stavite resse kako vas neko nebi ofarmao... xD


EVO DRUGI NAĆIN FS-A AL TO VRIJEDI TEK KADA IMATE RECIKLERE:

Napomena i ovaj se FS može falangirati stoga ni on nije baš pouzdan... ( Falangiranje = potivnik vidi kad vaša flota dolazi nazad na planetu i narikta da njegova dođe u napad na tebe točno sekundu poslje tvoje flote... znači nema šanse da flotu za skundu pošaljete na drugo mijesto = flota vam je uništena xD i vjerojatno reciklirana)

Znaći drugi FS radite na sljedeći naćin... nađete nekog igrača koj pokraj svoje planete ima ruševinu... dalje je vrlo jednostavno uzmete svu flotu u nju stavite sve resse i pošaljete reciklere na vađenje te ru... opet nariktate da vam se flota vrati kada ste vi ponovo online...


EVO TREĆI NAĆIN FS-A AL OVAJ MOŽETE IZVESTI JEDINO AKO IMATE VIŠE OD JEDE PLANETE:

Napomena ovaj FS se može falangirati ali isto tako može se flota spasiti od uništenja...

Znaći kada imamo dvije ili više planeta uzmemo cjelu flotu i pošaljemo na stacijonažu al pazite prije ste trebali dok ste namještavali vrijeme za povratak flote gledati kolko vremena treba znaći ako je pisalo put 2h znaći to je samo jedan put (put do odredišta 2h i put nazad 2h = 4h vam je flota u FS-u) ali kada radite FS na stacioniranje na planetu onda vam se gleda samo put do tamo jel se flota ne vrača nego ostaje na planeti... ( ovo je bilo logično JAKO logično al ima njubova koji to neznaju pa eto)

E sada ima još jedna pojedinost kod te vrste FS-a... ako vas je protivnik falangirao i poslao flotu 1 sek za vama da bi spasili svoju flotu morate se samo u loginati u ogame prije nego vam flota stacionira... pogledate dali vas neko naganja ako da odete pod Flota i stisnete povrati nazad i onda vam se flota vraća na planetu sa koje ste ju poslali na stacionažu... i nemoguće je da bude falangirana dok se vraća xD .

Mana ove vrste FS-a je to ako je vas flota putovala na stacionazu 8h i vi se ulogirate i vidite da vas neko naganja ta ista flota nakon što ju povratite nazda će putovat ponovo 8h nazad a to je onda ogroman gubitak vremena...

ČETVRTI NAČIN ZA FS JE:

Ovaj FS se nemože falangirati i isto je jedan od sigurnih FS-ova. Za ovaj FS potrebno je imati dva mjeseca....

Rječ je o FS-u na stacionažu sa mijeseca na mijesec...
Znaći uzmemo flotu u njih stavimo resse i onda pošaljemo na stacionažu na drugi mjesec mislim da je ovo jeko jednostavan FS i da netreba više ništa objašnjavati...

PETI NAĆIN FS-A JE NAĆIN KOJ JE NAJKORISNIJI I NAJBOLJI ZA SVE NAS:

Ovaj FS je nemoguče falangirati ako se radi ispravno stoga ja to najsigurniji FS koj možete raditi... Ali uvjrk postoje ručne falange koje znaju radit samo bolji igrači (čitaj JA) te pomoću njih je moguče uloviti flotu ( ali i one koje rade ručno falangiranje je lako zbuniti poslje ću vam pokazati i kako)

Ovaj FS se iskljućivo može raditi sa mjeseca kojeg ste dobili dok ste izgubili flotu ili ste nekom napravili ninju... Znaći u ovom sa ovim FS-om flota postaje NEUHVATLJIVA te ako ga radite pravilno to je vaš put k uspijehu...

Evo u početku će vam se ćiniti da nije kompliciran al na kraju ću ja sve to zakomplicirati samo da vas obične smrtnike zbuni :valj: hehe

Pošaljete flotu sa planete na mjesec i sve resse isto na mjesec pošaljete.... Nakon što ste to ućinili trebaju vam recikleri kako bi mogli poslati FS sa mjeseca na ruševinu.... opet nariktate vrijeme i to je to...
Do sad se sve ćinilo lagano al da ovaj FS-stvarno bude neuhvtljiv trebate obratit pozornost na:

1. Nemojte slati flotu na bilokoju RU uvjek valja raditi FS na tri vrste RU:
-RU koja je od inaktivca koj nema obrane
-RU od svoje planete ali da nema obrane NITI 1 brod koj je na toj planeti
-RU koju ste napravili i zatim uništili planetu

2. Važno je da se FS ne radi na bilo koju RU već na nevidljivu RU ( nevidljiva RU nastaje tako da sondom za špijunažu napadnete nekog igrača i naravno samo ako nakon toga sonda ne bude uništena nastaje nevidljiva RU) ta RU se nevidi u galaksiji ali ona postoji i tu je... znači niko nezna za nju osim vas... na takvu ru se radi FS.

3. Jako je bitno da se flota ne šalje odjednom na RU zbog opasnosti od rućne flange. Postoje više načina kako zbuniti igraća koj vas neko vrijeme spijunira i pokušava uloviti:
- oko 1-2 min ispred flote pošalje se nekoliko reciklera koji mogu pokupiti RU pa onda igrač koj vas napada nemože izraćunati kolko treba do povratka vaše flote...
- pošalješ jednog reciklera na jednu RU, drugog na drugu, terćeg na treću RU a flotu sa ostalim reciklerima na neku četvrtu RU u uniju

E SAD VEZANO ZA SVE FS-OVE:
- Najvažnije od svega je da se FS uvjek mora dočekat nemojte sad reć ko hebe FS ja idem na kavu sa ekipom...
- Ako redovito radit fs na najbolji naćin i kad neko vidi kako kvalitetno radite FS jednostavno će shvatiti da nema smisla da vas više napada...
- Nikamo nejdite bez da ste napravili FS jel u roku samo pola h vaša flota može biti reciklirana...
- Ako trebate nekud otići na 1h da ne trošite puno deuta najbolje je da napravite FS na stacionažu sa planete na mjesec i stavite da vam flota putuje 10% brzine
- Flotu NIKAD, NIKAD ali NIKAD baš NIKAD u FS ne šaljite svu odjenom sa svim ressima. Znaći trebate flotu raspodjeliti u punooo slotova što je više moguće... ako treba i poslati ih na razlićite nevidljive RU / Planete / mjesece u razmaku dolaska 5 minuta između svakog slota kako bi to totalno zbunilo napadaća
-Flotu nemojte slati u FS na expediciju jel je moguće da će vam doći ranije ili kasnije ili da će biti uništena a i moguće je to falangirat xD


Nadam se da sam uspio pomoč svima kojima je ovo bilo potrebno.... I nadam se da više neću morat lovit noobove koji neznaju napravit FS... i tako zarađivat... želim da svi napredujemo i da se moramo malo potruditi da nekoga ulovimo jel ovo jednostavno više nikud nevodi...
borg master
borg master
Admin

Broj postova : 456
Age : 41
Lokacija : Sisak
Registration date : 29.02.2008

https://teamphoenixrising.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Fleet Save Empty Re: Fleet Save

Postaj by Sasha sri kol 13, 2008 9:16 pm

- jedan mali update -

FS sa kolonijalinm brodom

ovaj FS pali samo ako imate svih 8 + 1 planeta. sve sto imate + 1 kolonijalni posaljete nekud na neko prazno mjesto u nekom udaljenom solarnom. naravno sve to saljete sa mjeseca. ( Sa mjeseca !! nikako sa planete !! )
kao zadatak date Kolonizirati. sve sto imate bude otislo i posto ste sve planete vec iskoristili sve ce vam se vratiti sa porukom da je kolonijalni brod stigao na odrediste ali da kolonizacija nije uspjela.

- na taj nacin radim FS od 10 dana.... Smile istina, ja sam fanatik duuuugackih FS-ova Smile
Sasha
Sasha
Admin

Broj postova : 172
Age : 51
Lokacija : Sisak / Pula
Registration date : 02.03.2008

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.