Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Top 100 istina ili mozda ne !

Go down

Top 100 istina ili mozda ne ! Empty Top 100 istina ili mozda ne !

Postaj by borg master sub ožu 01, 2008 11:27 pm

Evo Opet sam dosao u top 100 nakon mnogo muke i svega sto sam prosao
Poceo sam 03.10.04 na nagovor frend u pocetku nisam kuzio igricu radio sam greske nevidjene i eto nakon nekog vremena skuzio sam igricu i na org-u u uni 1 sam dosao da 1732 mjesta, zatim nisam igrao malo duze do uni 2 negdje 3 mjeseca u 2 mjesecu sam poceo sto znaci da su ovi bili mjesec dana ispred mene i dosao sam do top 500 i evo na ba sam uvijek bio u top 100 pa evo kako ja radim:D

Znaci sam pocetak radim ekonomiju kao vecina nas, bez komandera i tih gluposti, znaci radim ekonomiju do negdje
10 metal,10kristal i 5 deuterij

Zatim krecem sa robotima koje dizem minimalno 2 levela da se smanji izgradnja rudnika, i onda opet dizem ekonomiju zajedno sa robotima
Kada imate robote lvl 5 a ekonomiju 14,13,10 krecem na brodove znaci dizem lvl 3-4 brodove i krecemo sa istrazivanjem ( mnogi se nece sloziti sa ovime ali tako ja radim i meni se svidja a imam i dobre rezultate)

Znaci istrazivanje najvaznije je meni u pocetku ovako znaci energija do lvl 2, pa je pustite zatim mehanizam sagorjevanja do lvl 4 i kompjutore za njima

Vjerovatno drugi za ovo vrijeme imaju nesto flote za pljackati, no ne uzrujavajte se napravite 5rb i 5 ml i sigurni ste

Nakon jedno 1-2k bodova krece dizanje svega osim ekonomije (jednostavno morate zaboraviti na ekonomiju) i krece flota radite flote do jedno 10 ml i 10 mt. znaci sada ste sigurni da vas nitko nece farmati jer cete raditi Fs i Rs sa tom flotom a moci cete uzastopce i farmati, vrijeme je sada da napravimo sonde nakon sondi ide opet ml i mt.

Gotovo je sa fllotom koju bi trebali imati barem 30mt i 30 ml sa jedno 10 sondi, i sada krece farmanje

Farmanje
sa ovim brodovima mozda necete biti u top 100 niti mozda 200 ali nije vazno poslije ce sve doci na svoje znaci najbrzi nacin da skupite puno ressa je farmanje i ekonomija.

Zatim krece istrazivanje gdje istrazujete sve do lvl 3 impulsnog a pritom dizite ekonomiju ako se ima ressa (ako pratite ovo nece vam faliti ressa)
Vrijeme je za prvu koloniju mora biti u vasem solarnom i nemoj te je rusiti uopce makar imala 50 polja (pomoci ce u pocetku)

na njoj se radi samo ekonomija znaci da ima 50 polja trebali bi imati na njoj
13metal,11krsital,5 deut 14 solarka i robote
Vrijeme je za flotu opet dizite flotu ali samo za farmanje dok sve ovo radite treba konstantno farmati i farmati, sada bi ste trebali imati oko 100 ml 50 mt nesto vl negdje 10 i 20 sondi

Super sa flotom ste negdje 300 ili 400 nema veze farmajte i skupljaj te resse do sljedeceg lvl impulsnog gdje nastupaju krstarice ne trebaju vam u pocetku nego radje napravite jos jedan kolonijalni koji cete poslati u vas solarni isto i nadaj te se da ce imati vise od 160 polja+

Odlicno razvijaj te sada tu koloniju isto samo ekonomiju dok na maticnoj istrazujete sagorjevanje zbog velikih transportera jer su brzi od malih ( sve dok mali ne predju na lvl 5 impulsni)

U pocetku kada istrazujete nemoj te bezze trositi resse da bi bili bolji na statsima nego pametno istrazujte, lagano se razvijajte biti cete ako sve ovo pratite u top 300-400 a poslije ide eksplozija

Vrijeme je da maknete koloniju malo dalje preporucam 20-tak ,30-tak solarnih u pocetku ako je manja od 160 rusite razvijajte na svakoj koloniji u pocetku samo ekonomiju do negdje 13,11,6 onda krece nesto drugo

Eto dolazite do 5k bodova sada pocinje prava igra

Sada vam treba malo vise flote i tu sada pocinje prava posast za ressima a ako redovno farmate nece vam faliti ressa
vrijeme je za jacu flotu i sada tek raditi krstarice a za jedno 2-3 dana trebali bi imati od flote 100mt,20vt, 200 ml, 20 vl i 2 recca i krecemo na krste napravite ih 5 za pocetak ne zaboravite istrazivati i ekonomiju pritom dizati !

Vrijeme je da pocmete hvatati sebi ravne Smile
Ako ste pratili sve ovo i redovno sve balansirano radili treba li bi biti top 300
a po floti i istrazivanjima top 200

Vrijeme je sda da prebacite se iz galaksije tj. da napravite koloniju dvije u nekoj drugoj gali
(primjeri- maticna-1.244, kolonija 2.122 i jos jedna zbog fs-a 2-121 ili 2-123)
Sada je vrijeme da srusite prvu koloniju ako je manja od 150 polja ako nije super.

Balansirajte sve kao do sada lagano se razvijajte i vrijeme je da pocmete ici na Ahofove ( konstituirano farmajte i radite FS )

Nakon 5k bodova - cijelo virjeme cete biti u top 200-300 po bodovima
Nema veze samo pratite dalje vrijeme je sada da se krene na borbene brodove ( farmaj,farmaj,farmaj vjeruj u svoje rudnike i dizi iz kada got imas priliku).!!!

dakle farmaj farmaj farmaj- polako kreni vise istrazivati ali jos uvijek pametno takodjer dizi na kolonijama ekonomiju ( i FARMAJ FARMAJ FARMAJ)

Polako ste sa istrazivanjima blize top 100 tako teba ali sve umjreno radite znaci ekonomija na prvom mjestu zatim flota a istrazivanje mora biti super!!
usli ste u top 100 po istrazivanjima nemoj te ih zapusiti samo istrazujte farmaj te i dizite kompjutore na sto veci level ( sto veci level to vise napada- sto vise napada to vise ressa- sto vise ressa to se brze razvijate)


Eto na redu je veliki skok po ekonomiji
Znaci istrazivanja top 100 i istrazuj te i dalje , radite flotu ali umjereno farmajte , farmajte
i sada dizite ekonomiju prosjek na 5 planeta neka bude
19,16,13- polako ga dizite u redu usli ste u top 200 po ekonomiji super farmajte i opet farmaj te !!!!
Vrijeme je za flotu ekonomija dalje prosjecan broje ressursa + farming odlicno- dizite sada krstarice i borbene brodove zajedno sa reccima - ne zaboravite fooder( Fodder
smanjuje gubitke borbene jace flote , jeftini je i brze ga se nadoknadi)

Nije vazno da li farmate za %-tke, glavno je da imate stalni protok ressa kroz sve kolonije:) , sada je vrijeme za polako pripremanje za nanite(Naniti zgrada koja prepolavlja vrijeme izgradnje brodova i zgrada jedna od najvrijednijih zgrada na planeti)
Sa 10-20k sam je uvijek stavio !!!
Sada vam preostaje da farmate svaki dan i istrazjute i pumpate kolonije sa tim ressima:)

Tako samo pratite ritam i doci cete u top 100 po svemu bez ikakvih problema Smile

A sada

FS Ili ti Fleet Save(spasavanje flote) u pocetku nije potrbno raditi jer imamo obranu koja ce sprijeciti jedno 5 ml u pohodu pa nije potreban do jedno 500 bodova ili dok ne dobijete recce- ( ako u blizini postoji inaktivac onda napadaj te njega i ne zaboravite smanjiti brzinu i biti sigurni da cete doci barem 5 min prije napada)

Poslije kada imate recce a nitko u blizini nema moon- radite Fs sa planete na Ru i uvijek varirajte sa brzinom da vam netko ne bi rucnu smjestio

Ako netko ima u blizini Moon- FS se radi na stationazu izmedu 2 planeta i mora se docekati barem 15 min prije

Ako imate vi moon radite sa moon na Ru

Inaktivac osoba koja pored svojeg nick-a ima (i) ili (iI)
sto znaci da nije bila na accu vise od 7 dana ili vise od 21 dan nju mozete sigurno napadati, ako netko u blizini ima moon ne preporucam ovo kao FS

napad
Kada napadate malo jacu i vecu flotu u AKS unijama nemoj te zaboraviti usporiti napad

AKS- Znaci posaljete napad na nekoga odete pod flota i stisnete savez-i tako gdje vam pise UCESNIKE POZVATI- utipkate tocan nick onoga ili vise njih koje zelite pozvati i onda ok to je to

Isto tako usporavate samo kaj dodajete sondu u napad

primjer napad je za 1.12 sec vi dodate sondu da ide 1.21 sec i usporite napad 9 sec



Moon

Dobili ste moon nekako super imate Falangu odlicno
Znaci s pomocu Falange mozete vidjeti kretanja protivnicke flote osim ako nije povucena sa stationaze

Ako hvatate nekoga u stationazu
I njegov napad dolazi
cca. 23:02:25

A kod vas je 23:02:15 slobodno se mozete spremiti lagano- znaci krenete 10 sec prije napada na flotu izaberete flotu (koju ste prije toga provjerili u Drago Simu ili neces vec) kliknete dalje ako je potrebno smanjite brzinu pa opet dalje , pa zabiljeziti napadati pa dalje (mnogi se nece sloziti vecina ce reci da treba cekati na zadnjem dalje i odmah poslati ) ali ovako sam od nekih 20-30 falangi imao vise od pola sa 3 sec,uvijek su bile izmedu 2-8 sec

Falanga na stationazu-
2 nacina
1.- ne preferiram ga bas- znaci nariktate obicnu falangu 2-5 sec iza napada u redu ako dodje online vjerovatno ce je povuci

2. Ja ju obozavam i skoro uvijek upali Very Happy
Znaci nariktate falangu ali 2-5 sec ispred obraniocove flote
on ce sigurno misliti da ste njub i da ne znate falngu napraviti ali to ste upravo htijeli da bude ovako

Vas napad: cca. 23:19:12
Njegova flota 23:19:15
sta sada usporiti flotu 5-8 sec i imate sigurnu falangu naravno maknite sondu cim ju posaljete jer obranioc nece obracati paznju na to
I prije nego sto skuzi biti ce ovako

Njegova flota: 23:19:15
Tvoj Napad 23:19:18

Jedino kada cete morati mozda se buditi u noci je ako bi nekome smjestili Falangu, Hof Ninju ili vam se jednostavno igra, inace nije potrebno uopce biti budan preko noci:D

Eto ima jos caka ali ne zelim sve podjeliti jos Very Happy
Molim vas da ne spamate i ne unistavate jer samo sto zelim je pomoci novim igracima

Ako vam se svidja recite a ako ne zao mi je ali to je moja taktika
Eto zelim vam puno srece sa mojom taktikom

Ovaj post je ispravljen 1 put(a), zadnje ispravljanje od BBoy_4ever: 19.01.2008 20:58.

Preuzeto sa ogame.ba foruma
borg master
borg master
Admin

Broj postova : 456
Age : 41
Lokacija : Sisak
Registration date : 29.02.2008

https://teamphoenixrising.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.